Silikon Teknolojisi

Silikon

 

Silikonun en önemli özelliği insan vücuduna uyum sağlayabilen bir yapıya sahip olmasıdır. Silikon protez-ortezlerde aranılan temel özelliklerin başında doku uyumluluğu ve alerji yapmaması gelir.İstenilen rengi yakalayabilmede mükemmel sonuç vermektedir. Yapılan malzemenin gerekli görülen yerleri yumuşak ya da sert olarak ayarlanabilir.
Silikonun dayanımı (soğuk,sıcak,aşınma,yırtılma,darbe) en üst seviyededir. Her ortez-protez benzersizdir. İstek,gereksinim ve kişiye özel yapılır.

 

Alt Ekstremite Silikon Protezleri ve Ortezleri

 

Parsiyel Ayak Protezleri

Ayak Parmak Protezleri

SAFO (Silikon Ayak Bileği Ortezi)

Silikon Tabanlık

Üst Ekstremite Silikon Protezleri

 

Parsiyel El Protezleri

 

Parmak Protezleri

 

Silikon Özel İmalatlar

Silikon liner pinli-pinsiz  ;alt ve üst ekstremite ampütasyonlarında hazır silikon linerların hastaya uygulanamadığı durumlarda kişiye özel olarak yapılır. Pinli ya da pinsiz uygulama yapılabilir.

 

Silikon Kulak Burun Protezleri (Yüz Protezleri)

Herhangi bir sebeple burun ya da kulağın bir kısmını kaybetmiş kişilere yapılan estetik amaçlı protezlerdir.Cilde özel tıbbi cilt yapıştırıcı veya özel implantlar  ile

SAFO

Dorsifleksör kasların zayıflığında kullanılır.Ayakbileği ortezlerinin aksine ayağın aşağı düşmesini engellemek için ayağın arka tarafından değil ön tarafından destek olmaktadır.Çıplak ayağa giyilebilir banyo ve havuzda kullanılabilir.

Silikon Destekli DAFO

Geleneksel plastazot kaplamaya alternatif olarak geliştirdiğimiz silikon kaplama sayesinde daha konforlu ve uzun ömürlü iç astarlar yapmaktayız.

Silikon Protez-Ortezlerin Bakımı

Akşamları protez-ortezi çıkarın
El sabunu ile ılık suda yıkayın
Bir havlu ile protez-ortezi sarın ve açıkta bırakıp hava ile kurumasını sağlayın. (Protezi bastırarak silmeyiniz.)
Yağ,tiner gibi kimyasallardan uzak tutun silmek için kullanmayın
Silikon Protez-Ortez Ölçü Alımı ve Teslimat
Testin gerekli olduğu durumlarda ölçü alındıktan sonraki 10-15 gün içerisinde test yapılır. Yapılan testten sonra 10-15 gün içerisinde teslim gerçekleşir.

 

Spektromatch-Renk Ölçüm Cihazı

Özellikle üst ekstremite ve yüz protezlerinde modelleme kadar renk uyumuda hasta açısından çok önemlidir. Spektromatch sayesinde kişiden alınan renk ölçümleriyle en uygun rengi elde edebilmekteyiz.22.000 cilt kodunun kayıtlı olduğu geniş bir yelpazeyede çalışabilmekte kişiye en uygun cilt renk tonunu tanımlayabilmekteyiz.

Sizi Biz
Arayalım

*** Gün içinde Uzmanlar tarafından dönüş sağanacaktır.